Úvod > Pro žáky > Akce školy > EDU.Lab – moderní laboratoře

EDU.Lab – moderní laboratoře

Dne 3. 5. 2023 se uskutečnila ukázka moderní laboratoře EDU.Lab akciové společnosti ŠKODA Auto, která je vybavena všemi moderními technologiemi, které se již netestují, ale reálně používají.

Žákům byla ukázána budoucnost technologií, se kterými se budou stále častěji potkávat. Žáci mohli vidět technologie, které nejsou již jen o matematice, programování nebo o nutnosti znát vzorečky, ale i o tom být kreativní, dokázat přemýšlet společensky, eticky a dokázat tyto informace zasadit do širšího kontextu.

Vše si prohlédli na příběhu výroby elektromobilu. Nahlédli do všech velkých témat, které jsou důležité ve výrobním procesu. Na programu byla ukázka umělé inteligence, která v tomto směru může pomáhat a ukázka virtuální reality.

V rámci venkovní expozice bylo žákům demonstrováno, že výroba elektrické energie a nabíjení elektromobilu není žádná legrace.

Žáci měli možnost poznat jaký je rozdíl mezi „výkonem“ a „energií“ a kolik takové energie je zapotřebí k nabití elektrického vozu.

Zároveň byla pro žáky připravena prohlídka vozu Enyaq s možností se podívat na řez baterie a dalších prvků, které se v elektromobilu vyskytují.

Tato akce byla velmi povedená a dětem se líbila.