Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Testování na začátku školního roku

Testování na začátku školního rokuVážení rodiče, milé děti,

na základě aktuálních pokynů MŠMT vás informuji, že v září proběhnou zatímně 3 kola testování, a to tak, že všichni žáci s výjimkou 1. tříd budou testování 1. 9. ráno, žáci 1. tříd pak 2. 9. ráno. Následné testy všech žáků proběhnou v pondělí 6. 9 a čtvrtek 9. 9. Další postup MŠMT zatím nestanovilo a bude zřejmě záviset na výsledcích testování. Testování bude provedeno antigenními testy a předpokládáme, že to bude opět ráno před zahájením školy. Bližší informace všem sdělíme na konci srpna.

Testovat se nebudou muset žáci:

- s dokončeným očkováním

- kteří prodělali v posledních 180 dnech onemocnění COVID–19 (nutné lékařské potvrzení, nebo výpis z webu "ocko.uzis.cz" nestačí čestné prohlášení)

- kteří doloží negativní výsledek RAT testu nebo PCR testu provedeného zdravotnickým pracovníkem (není možný samotest nebo doklad o antigenním testu)

 

MŠMT dále uvádí: V případech, ve kterých dítě nebo žák neabsolvuje test z jakéhokoliv důvodu, a nevztahuje se na něj příslušná výjimka z povinného testování (viz výše), bude se moci účastnit prezenční výuky pouze s ochranným prostředkem dýchacích cest (nos, ústa), kterým je respirátor nebo obdobný prostředek (vždy bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek), včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % dle příslušných norem (např. FFP2, KN 95), zdravotnická obličejová maska nebo obdobný prostředek naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky (pro výrobek) normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Nebude tedy stačit rouška, bude třeba respirátor. 

Zda budou muset dětí mít ve škole roušku či respirátor obecně, to zatím není známo. Hned, jak budeme mít další informace, sdělíme Vám je.

 

Přeji všem hezký zbytek prázdnin a doufám, že se vše vrátí brzy do normálního stavu.

Roman Ziegler, ředitel školy