Úvod > Pro žáky > Akce školy > Autorské čtení žáků 2. stupně

Autorské čtení žáků 2. stupně

Na naší škole dáváme přednost dílně psaní před klasickou výukou slohu. Již několik let si děti vybírají téma, které je osloví, kterým žijí, které je zajímá, a zvolí si samy slohový útvar, záměr, adresáta pro svůj text. Své psaní si samy řídí, vybírají si také například, s kým budou text konzultovat. Celý cyklus psaní je pak ukončen autorským čtením, které většinou probíhá ve třídě, tedy v bezpečném prostředí pisatelské komunity.

V úterý 20. června 2023 se však povedlo uskutečnit 2. ročník autorského čtení a mladí autoři přečetli své texty široké veřejnosti. Podporovatelem této krásné akce byla Městská knihovna Most, která poskytla své prostory.

V autorském křesle se vystřídalo 14 dívek a chlapců: Aneta Havlenová (9. A), Lada Bublová (7. B), Markéta Schreiberová (8. A), Anna Lohse (8. A), Willibald Sklenář (8. A), Antonín Hamouz (6. B), Jennifer Holubová (8. B), Eliška Horynová (6. B), Eva Holubová (6. A), Jasmin Pompová (8. A), Zdeněk Svoboda (8. B), Jakub Licek (9. A), Karolína Míčková (9. A, Lucie Pelikánová (7. B).

Publikum potěšili různými žánry – zazněly jak texty poetické, hravé, tak také texty naléhavé, vážné. Střídaly se příběhy tajemné, až hororové s těmi humornými.  Nejeden posluchač byl překvapen nejen kvalitou a vyspělostí textů, ale také tím, jak děti svá díla přednesly, a v neposlední řadě každý obdivoval mladé autory za to, jak statečně bojovali s trémou.

A učitelé? Ti se dojati nad výkony svých svěřenců dmuli pýchou.