Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Pro žáky > Akce školy > Celá 8. ZŠ vítá jarní období roku 2022 v barvách duhy

Celá 8. ZŠ vítá jarní období roku 2022 v barvách duhyŽákovský parlament zorganizoval na 21. března 2022 vítání jarního období vytvořením optického úkazu, který se projevuje jako skupina soustředných barevných oblouků. Barevné oblouky vznikající lomem a vnitřním odrazem slunečního nebo měsíčního světla na vodních kapkách v atmosféře, společně nazýváme jedním pojmem DUHA.

Žáci se shromáždili na školním hřišti oblečeni do základních  barev duhy. Barvu pro třídu si zvolili třídní učitelé. Akce se zúčastnily všechny třídy prvního i druhého stupně, včetně přípravné třídy.

Akce byla úspěšná a žáci i učitelé projevili upřímnou radost, že zvládli v takovém počtu vytvořit tak krásný přírodní úkaz.

V souvislosti s tím, že duha obsahuje modrou a žlutou, navrhli členové parlamentu vytvořit ukrajinskou vlajku. Chtěli tím vyjádřit, že soucítí s ukrajinskými dětmi, které museli zažít nepokoje ve své zemi a následně tuto zemi opustit.

Děkujeme všem, kteří podpořili akci „Duha“. Zvláštní poděkování patří panu Krencovi, který celou akci nafotil pomocí dronu.

Rybová Eva, ŽP