Úvod > Pro žáky > Akce školy > Návštěva žáků u seniorů - projekt Jsem laskavec

Návštěva žáků u seniorů - projekt Jsem laskavec

Věděli jste, že i laskavost má svůj svátek? Slaví se každoročně 13. listopadu, který se tak stává dnem, kdy se šíří dobro po celém světě. Celorepublikový happening #jsemlaskavec už pět let šíří laskavost směrem k dětem i dospělým a dorazil i do MSSS v Mostě – p. o.

V rámci této akce navštívili naši tuto sobotu Penzion pro seniory Ke Koupališti. Podtext akce zněl „Podzimní poznávání mezi generacemi aneb učíme se vzájemně“. Program zahrnoval společné zpívání na zahradě Penzionu pro seniory. Předčítání vlastního příběhu dětí se zaměřením na seniory. Ukázku volnočasových aktivit dětí, hádanky, křížovky,  karty, výrobu náramků a malbu společného stromu.

Děti ze třídy 7. A prokázaly svou empatii a smysl pro konání dobré věci.

Velmi děkuji zejména dětem za přípravu a realizaci, paní učitelce Babjákové za přípravu písní a doprovod, paní Vlnové za pomoc při výrobě dárků.

Jak hodnotili akci vedoucí zařízení:

"Jsme rádi, že si 8. ZŠ v Mostě vybrala pro tuto akci náš Penzion pro seniory Ke Koupališti. Děti i senioři si společné sobotní dopoledne, i přes omezení, které nám přináší současná epidemiologická situace, velmi užili. Památkou na akci, bude společný strom, který jsme společně vytvořili a bude zdobit společenskou místnost penzionu.", sdělila Ing. Lucie Budilová, pověřena vedením zařízení.

„Prakticky nelze slovy dostatečně vyjádřit pozitivní vliv dětí na seniory. Mezigeneračním setkáváním získávají pozitivní zkušenosti jak děti, tak i senioři. Bez potřebných mezigeneračních kontaktů mohou senioři často upadat do depresí, musí se medikovat a mohou se tak sčítat či násobit negativní vlivy z institucionální péče. O to více si vážíme proaktivního přístupu 8. základní škole v Mostě, a to i s ohledem na dodržení potřebných hygienických opatření v souvislosti se stávající situací.“, shrnul Ing. Luboš Trojna, ředitel MSSS v Mostě – p.o.

Lenka Gromanová, třídní učitelka

Více o celostátním projektu …https://www.laskavost.cz/jsemlaskavec