Úvod > Pro žáky > Akce školy > Pythagorova věta - online kvíz pro osmé ročníky

Pythagorova věta - online kvíz pro osmé ročníky

Na naší škole probíhají mimo jiné i hodiny formou online kvízů. Chtěli bychom představit jednu takovou hodinu, která probíhala v průběhu listopadu a prosince školního roku 2022-2023.

Paní učitelka Jana Poláčková připravila v programu QUIZIZZ test pro žáky osmých ročníků. V současné době máme tři třídy „osmiček“. Třídy 8. A, 8. B a 8. C opakovaly Pythagorovu větu na PC. Kvíz jim byl předložen i v papírové formě, kde si mohli zapisovat své výpočty popř. celé odpovědi. Během jejich řešení jsme sledovali průběžné pořadí jednotlivých skupin, jejich správné či chybné odpovědi. Závěrečná otázka se týkala reflexe. Žáci se anonymně svěřovali, jak se jim pracovalo ve skupinách a v jaké míře jim vyhovovalo opakování formou online kvízu.

Na fotografiích je vidět přehledná úspěšnost tříd, nejlepší řešitelé v jednotlivých třídách, procentuální rozdělení skupin všech tříd podle úspěšnosti a reflexe.

Myslíme se, že žáci byli změnou formy vyučování příjemně překvapeni. Pracovali zodpovědně a vzájemně si pomáhali, což velice pomohlo slabším žákům.

Chválíme všechny žáky osmých ročníků.

Eva Rybová, Jana Poláčková