Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Autorské čtení žákyň naší školy

Autorské čtení žákyň naší školyV úterý 7. června proběhl 1. ročník netradiční, ale velmi zajímavé akce - autorského čtení žákyň naší školy. V příjemném prostředí kavárny The Most Cafe se sešlo nemalé publikum, aby podpořilo vystoupení sedmi mladých autorek: Lady Bublové, Karolíny Svobodové, Markéty Schreiberové, Jennifer Holubové, Nely Vimmerové, Liliany Makuňové a Lucie Pelikánové. Jako předskokan přečetl svůj text také pan ředitel Roman Ziegler.

Pozorní posluchači pomohli vytvořit vlídné prostředí pro různorodé texty, které zaujaly především svou vyspělostí a společenským přesahem.

Pisatelské práce vznikaly v rámci dílen psaní. V nich si žáci své psaní svobodně řídí. Rozhodují, jaké téma zpracují, jaký zvolí slohový útvar, postup, kolik času budou věnovat vlastnímu psaní, korektuře či konzultaci. V dílnách psaní se utváří vzácné pisatelské prostředí, které je založeno na důvěře, bezpečné komunikaci a sdílení.

Díky dílnám psaní, které jsou starší sestrou dílny čtení, mají děti z Osmičky pozitivní přístup k psaní. Důkazem jsou slova Lily Makuňové: „Psaní je pro mě jako lék, protože na jediný papír můžu napsat všechny svoje myšlenky a pocity. Když píšu, zapomínám na okolní svět a vymýšlím si svůj vlastní.“

Jelikož žákyně přemohly trému a s patřičný přednesem nechaly své texty plně vyznít, umožnily posluchačům odnést si ze setkání nevšední kulturní zážitek. Děkujeme a těšíme se na další ročník autorského čtení.