Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Finální informace k otevření školy od 12. 4. 2021

Finální informace k otevření školy od 12. 4. 2021Vážení rodiče, milé děti,

máme pro vás důležité informace o provozu školy od pondělí 12. 4. 2021. Vězte prosím, že podmínky jsou nastaveny MŠMT a Ministerstvem zdravotnictví, nikoliv naší školou. Naší prioritou je při zachování bezpečného prostředí co nejlépe učit a rozvíjet žáky. Pomozte nám v tom. Děkujeme.

V týdnu 12. – 16. 4. půjdou do školy třídy 1. – 3. ročníku, další třídy budou na distanční výuce (on-line).

V týdnu 19. – 23. 4. půjdou do školy třídy 4. – 5. ročníku a děti z přípravné třídy, další třídy budou na distanční výuce (on-line).

Čas nástupu do školy sdělí třídní učitelky do pátku.

V následujících týdnech pak bude stejné střídání (až do vydání nových pokynů).

Vstup do školy pro děti je podmíněn testováním, které bude probíhat 2x týdně – v pondělí a ve čtvrtek neinvazivními antigenními samotesty na okraj nosu. Testy si provádějí žáci sami (u žáků přípravné třídy a 1. – 3. ročníku může být přítomen zákonný zástupce nebo jím pověřená osoba).

Pokud žák testy neabsolvuje, nebude mu umožněn vstup do školy. Jeho absence je omluvená, ovšem v daném týdnu nemá nárok na on-line výuku, pracuje doma podle pokynů učitelky. Testovat se nemusejí žáci:

  • s potvrzením o negativním testu ne starším 48 hodin
  • s potvrzením o prodělání nemoci COVID v uplynulých 90 dnech (po uplynutí 90 dní vzniká povinnost testování)
  • s potvrzením o ukončeném očkování proti COVID před více jak 14 dny

Veškeré informace k testování naleznete na webu: https://testovani.edu.cz/ . Video o testování naleznete zde: https://www.youtube.com/watch?v=Ls0nrA-Oe20&t=145s

Žáci musejí mít po celou dobu pobytu (s výjimkou jídla a pití) na ústech roušku, kterou si přinesou z domova. Učitelé budou mít respirátory. Z tohoto ustanovení není možná žádná výjimka. Pokud žák nemůže mít roušku, budu se vzdělávat doma.

Školní družina je otevřena od 6:30 do 16:00.

Obědy jsou zajištěny vždy pro děti, které jsou ve škole (pokud mají obědy zaplacené), pokud jsou děti na distanční výuce, obědy nemají zajištěny. Pokud obědy nechcete a máte je zaplacené, nezapomeňte si je odhlásit u vedoucí školní jídelny (tel. 476 442 299, 733 125 739).

Žáci 2. stupně zůstávají zatím na distanční výuce.

Budete-li mít jakýkoliv dotaz, obraťte se na třídní učitelku.

Roman Ziegler, ředitel školy