Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Žáci z naší školy se stali se svým nadupaným robotem vítězi soutěže RoboShop 2022

Žáci z naší školy se stali se svým nadupaným robotem vítězi soutěže RoboShop 2022V rámci podpory rozvíjení digitálních dovedností žáků základních škol se v Mostě koná pravidelně pracovní seminář a soutěž RoboShop. Letošní klání doslova převálcovali žáci naší školy, kteří předvedli skvělý výkon a stali se vítězi soutěže.
 
Letos se konal již pátý ročník oblíbeného workshopu a z něho vzešlé soutěže RoboShop. Žáci z 9. tříd základních škol z Mostu měli možnost se na semináři naučit programovat roboty z řady Lego Mindstorms. Nabité vědomosti pak museli obhájit před odbornou komisí složenou se zástupců města a zástupců Univerzity J. E. Purkyně z Ústí nad Labem. Zadané úlohy k řešení byly pro letošní ročník sestaveny obzvláště složitě, žáci museli robota naprogramovat tak, aby splnil celkem 3 úkoly, které vyžadovaly několikadenní přípravu a značné „algoritmické“ úsilí.
 
Žáci naší školy Most předvedli opravdu famózní výkony v programování a do slova a do písmene konkurenční týmy z 1. ZŠ Most a 10. ZŠ Most převálcovali se svým „nadupaným“ robotem. Vítězný tým byl složený z těchto žáků: Tomáš Kostyk, Martin Štafl, Michal Varšáni, Matěj a Vojtěch Ortmannovi. Vítězové soutěže neodešli domů s prázdnou a za svůj skvělý výkon si z rukou zástupců města odnesli hodnotné stavebnice z řady Lego Technic. 
 
Velké poděkování patří i paní učitelce Janě Poláčkové, která chlapcům věnovala svůj čas a um.
 
Statutární město Most se již sedmým rokem snaží intenzivně podporovat a rozvíjet IT dovednosti u žáků základních škol. RoboShop je jednou z aktivit, kterou se městu podařilo přímo implementovat do výuky žáků 9. tříd. 
 
Pátý ročník oblíbeného workshopu a soutěže RoboShop proběhly opětovně za pomoci garanta - Univerzity J. E. Purkyně z Ústí nad Labem. Speciální poděkování při realizaci workshopu patří kolegyním z Průmyslové školy v Mostě, jež se staly neodmyslitelným partnerem a podporovatelem nejenom akce RoboShop, ale i celého technického vzdělávání v našem městě.