Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Pokyny k provozu školy ve dnech 1. - 10. 9. 2021

Pokyny k provozu školy ve dnech 1. - 10. 9. 2021Vážení rodiče, milé děti, věnujte prosím pozornost důležitým pokynům k provozu školy ve dnech 1. – 10. 9. 2021.

 

  1. Každá osoba včetně žáků je povinna si při vstupu do budovy školy a ve společných prostorech zakrýt dýchací cesty, a to takovým ochranným prostředkem dýchacích cest, který je uveden v aktuálně platném mimořádném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR.
  2. Ve třídách nemusí mít žáci roušku ani respirátor, o přestávkách a ve společných prostorách musí mít nasazenou roušku. To platí pro děti očkované, s prodělaným COVID do 180 dní od nákazy a testované.
  3. Do školy mohou jít i děti, které nejsou očkované, ani testované, ani neprodělaly COVID, ovšem pro ně platí povinnost nosit respirátor (ne roušku) po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení, tzn. ve třídě při výuce a ve společných prostorách školy; nesmí s dětmi cvičit a nesmí s dětmi zpívat; ve školní jídelně sedí odděleně od ostatních dětí.
  4. Z povinnosti nosit roušku či respirátor jsou obecně vyňaty děti, které lékařským potvrzením prokáží, že jej nosit nemohou, jsou ovšem povinny nosit jiný ochranný prostředek.

Žádáme zákonné zástupce, aby sdělili třídním učitelům zda:

  • je dítě očkované (je nutné doložit certifikát o očkování)
  • zda prodělalo COVID a od nemoci neuběhlo více jak 180 dní (toto je třeba doložit lékařským potvrzením)
  • zda jej budeme moci testovat ve dnech 1., 6. a 9. 9., tedy ve dnech, kdy bude testování probíhat (není nutné ve dvou výše uvedených případech)

 

V případě nejasností či dotazů se obracejte na třídní učitelky, popř. na vedení školy.

 

Chápeme, že ani tento školní rok pro nás nezačíná standardně, ale prosíme o to, abyste respektovali to, že výše uvedené pokyny nejsou rozhodnutím školy, ale vyšších orgánů. Prosíme, neobviňujte nás z něčeho, co jsme nezpůsobili. Děkujeme za pochopení a doufáme společně s vámi v lepší zítřky.

 

Krásné poslední prázdninové dny přeje Roman Ziegler, ředitel školy